
- środa, 19 lutego 2025 7:01
Gmina Chojnice
Już wiadomo, kiedy nastąpi zmiana systemu obliczania podatku śmieciowego w gminie Chojnice
"W tym systemie brakuje około 2 tysięcy ludzi" - mówi wójt.
Nie od liczby osób w gospodarstwie, tak jak jest to obecnie, ale od ilości zużytej wody - gmina Chojnice planuje zmianę w systemie obliczania podatku śmieciowego. Jak zapowiada wójt, wejdzie ona w życie w styczniu przyszłego roku. Zapewnia też, że temat był omawiany na niedawnych zebraniach wiejskich i nie budzi sprzeciwu radnych oraz sołtysów. Nowy sposób ustalania opłaty ma pomóc w odnalezieniu ponad 2 tys. mieszkańców.
- Dlaczego w ogóle chcemy zmienić ten system? W gminie Chojnice jest 19,3 tys. ponad mieszkańców, ale deklaracje śmieciowe złożyło tylko ponad 17 tys. Gdzie jest 2300 mieszkańców? Tyle wyjechało za granicę za pracą? Część tak, ale jeśli nawet 1000 wyjechało lub studiuje, to myślę, że co najmniej 1000 zamieszkuje na terenie gminy Chojnice, produkuje śmieci, a nie są zameldowani.
Zbigniew Szczepański
Tłumaczy Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Metodę, jaka zacznie w gminie obowiązywać za rok, już teraz w Polsce stosuje jedna trzecia gmin.
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Małe Swornegacie zamierzają odłączyć się od Swornegaci. W gminie Chojnice powstanie nowe sołectwo?
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Tegoroczne sprzątanie Jeziora Charzykowskiego na finiszu. W akcji udział bierze coraz więcej osób
- sobota, 26 kwietnia 2025 8:35
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice zapowiada spotkanie w sprawie braku swobodnego przejścia wzdłuż rzek i jezior
- 10
- piątek, 25 kwietnia 2025 21:18
Gmina Chojnice
Pierwsza łódź kabinowa trafiła na wyposażenie OSP w Charzykowach. Przywitanie było huczne (FOTO, WIDEO)
- czwartek, 24 kwietnia 2025 9:25
Gmina Chojnice
Najwyższa Izba Kontroli w Urzędzie Gminy Chojnice. "Kontrola jest zaplanowana na 2-3 miesiące" (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 7:06
Gmina Chojnice
Będzie ścieżka rowerowa na odcinku od Zamartego do Kamionki w gminie Chojnice
- sobota, 19 kwietnia 2025 9:01
Gmina Chojnice
Kolejne zdarzenie drogowe na berlince. W Jeziorkach osobówka wypadła z drogi (AKTUALIZACJA)
- piątek, 18 kwietnia 2025 8:11
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice niezadowolona ze sposobu naliczania subwencji ekologicznej. Apeluje do parlamentarzystów
- czwartek, 17 kwietnia 2025 11:45
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice z dofinansowaniem na drugi etap tworzenia spółdzielni energetycznej
- 7
- czwartek, 17 kwietnia 2025 8:57
Gmina Chojnice
W Pawłowie koło Chojnic samochód ciężarowy wypadł z drogi. Kierowca trafił do szpitala (FOTO)
- środa, 16 kwietnia 2025 8:17
Gmina Chojnice
Decyzja o warunkach zabudowy dla 6 bloków w Charzykowach uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze
- 18
- wtorek, 15 kwietnia 2025 9:49
Sport ◆ Gmina Chojnice
Żeglowanie na Jeziorze Charzykowskim oficjalnie rozpoczęte. Za nami Regaty Otwarcia Sezonu, organizowane przez LKS Charzykowy (FOTO)
- poniedziałek, 14 kwietnia 2025 8:51
Gmina Chojnice
Nowa nadzieja na internetowe przyłącza w gminie Chojnice. Ministerstwo Cyfryzacji ma na nie pieniądze z KPO
- piątek, 11 kwietnia 2025 10:50
Gmina Chojnice
W Nieżychowicach rozszczelniła się butla z gazem. Jeden z mieszkańców źle się poczuł
- piątek, 11 kwietnia 2025 6:29
Gmina Chojnice
Jest umowa z wykonawcą przedszkola samorządowego w Charzykowach. "Otrzymaliśmy ze środków unijnych prawie 5 mln"
- środa, 9 kwietnia 2025 14:34
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice powiedziała "tak" powstaniu spółdzielni energetycznej
- środa, 9 kwietnia 2025 7:07
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice przesiada się do nowego auta. Gmina rozstrzygnęła przetarg
- 8
- sobota, 5 kwietnia 2025 12:58
Gmina Chojnice
Motorówka przewróciła się na Jeziorze Charzykowskim. W wodzie znalazło się czterech mężczyzn (FOTO)
- niedziela, 30 marca 2025 8:55
Gmina Chojnice
500-letni dąb Aleksander z Jarcewa w gminie Chojnice w finale konkursu na polskie Drzewo Roku
- 6
- sobota, 29 marca 2025 22:16
Gmina Chojnice
Ewakuacja sześciu osób z zadymionego domu wielorodzinnego w Angowicach koło Chojnic (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:48Łukasz Krieger z Nowej Cerkwi brązowym medalistą Mistrzostw Europy Amatorów w Duathlonie
9:43PTPS/ZSS Człuchów z podwójnym awansem na siatkarskie Mistrzostwa Polski
8:37Mateusz Dajnowski z Chojniczanki brązowym medalistą Mistrzostw Polski w biegu sześciogodzinnym
10:25Zwycięstwo Bytovii, remis Chojniczanki II, porażki Kolejarza i Raduni. Nasi czwartoligowcy grali w ten weekend w kratkę
9:43Awansowały dwie drużyny, a PTPS Telmax Człuchów był trzeci. Człuchowscy siatkarze nie zagrają w II lidze
Ostatnio dodane artykuły:
13:49"Majowe Wzmacnianie" w skansenie artysty Józefa Chełmowskiego w Brusach Jagliach (FOTO, ROZMOWA)
12:19Jest zarzut dla domniemanego sprawcy pożaru baraku socjalnego w Człuchowie. To gość najemcy mieszkania (AKTUALIZACJA)
11:53Zarząd powiatu sępoleńskiego uzyskał jednogłośne absolutorium i wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu
11:27Jest koncepcja budowy dwóch rond w ciągu ulicy Dworcowej w Chojnicach
11:22Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza jutro (1.05) na Majówkę nad Mochlem
10:40Czy pożaru w Człuchowie można było uniknąć? Część lokatorów spalonego baraku uważa, że tak
10:21Będą pokazy i warsztaty oraz kiermasz sztuki ludowej. Ciekawie zapowiada się majówka we wdzydzkim muzeum
10:14Dwie osoby, w tym 11-letnie dziecko, ranne w wypadku w Kościerzynie
10:02Każdy może pomóc pogorzelcom z baraku socjalnego w Człuchowie. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy
9:22Ruch pociągów na trasie kolejowej Kościerzyna-Somonino-Gdańsk Osowa zostanie niebawem czasowo wstrzymany (ROZMOWA)