
- piątek, 31 stycznia 2025 21:24
Gmina Brusy
Strażacy gasili pożar domku letniskowego i obiektu gospodarczego w miejscowości Lamk, w gminie Brusy
Na szczęście w obu obiektach nikt nie przebywał.
Do wysoko rozwiniętego pożaru domku letniskowego i budynku gospodarczego zadysponowani zostali w piątek (31.01.) wieczorem strażacy z Chojnic i gminy Brusy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Lamk. Na miejsce wysłano dziewięć jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. JRG z Chojnic oraz zastępy OSP z Leśna, Lubni, Brus i Czyczków.
Nasze działania polegały oczywiście na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu odpowiedniej ilości prądów wody. Przeszukano też obiekty celem stwierdzenia czy były jakieś osoby poszkodowane - ale też nie mieliśmy takiej informacji, że ktoś przebywa w środku. I oczywiście przeprowadzono drobne prace konieczne, rozbiórkowe niestabilnych elementów konstrukcyjnych.
Joanna Knop
Mówi Weekend FM Joanna Knop z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.
Okoliczności, w jakich doszło do pożaru ustala m.in. chojnicka policja.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- piątek, 31 października 2025 14:46
Gmina Brusy
Od dzisiaj (31.10) wprowadzono czasowe zmiany organizacji ruchu przy cmentarzu w Brusach
- niedziela, 12 października 2025 8:15
Gmina Brusy
Trwa budowa ulicy Kalwaryjnej w Brusach. To droga prowadząca w kierunku Małego Gliśna
- piątek, 10 października 2025 20:05
Gmina Brusy
Chojnicka policja ustaliła wstępnie okoliczności piątkowej kolizji w gminie Brusy
- 30
- piątek, 10 października 2025 14:54
Gmina Brusy
"Ta sala spełnia wszystkie nasze potrzeby". Oficjalne otwarcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Czyczkowach (FOTO)
- sobota, 27 września 2025 8:07
Gmina Brusy
Remizo-świetlica w Główczewicach, w gminie Brusy, już prawie gotowa. Budynek kosztował ponad 4 mln zł
- 80
- niedziela, 14 września 2025 14:18
Gmina Brusy
"Spichlerz jest pełen, chleba nie zabraknie". Zaborskie Dożynki Gminne w Brusach (FOTO, RELACJA)
- piątek, 12 września 2025 7:29
Gmina Brusy
W Brusach w niedzielę odbędą się Zaborskie Dożynki Gminne. Będą stoiska i zabytkowe maszyny rolnicze (AKTUALIZACJA)
- 6
- czwartek, 11 września 2025 9:21
Gmina Brusy
Nowe ulice, hale sportowe i remizy. Lista inwestycji realizowanych w gminie Brusy jest długa (ROZMOWA)
- 2
- sobota, 6 września 2025 8:54
Gmina Brusy
Pożar budynków gospodarczych w Żabnie koło Brus. Jedna osoba trafiła do szpitala (FOTO)
- 3
- środa, 3 września 2025 7:38
Gmina Brusy
Wypadek na drodze wojewódzkiej w Męcikale w gminie Brusy. Auto spadło kilka metrów z nasypu (AKTUALIZACJA)
- piątek, 29 sierpnia 2025 10:11
Gmina Brusy
Będą grać dla Nikodema. W weekend w Brusach dwa charytatywne turnieje - darta i petanque
- piątek, 22 sierpnia 2025 8:46
Gmina Brusy
Jutro (23.08) w Brusach prezentacja książki o rodzie Ukleja-Czarnowskich oraz zjazd jego potomków
- 2
- wtorek, 12 sierpnia 2025 20:58
Gmina Brusy
Śmiertelny wypadek podczas żniw w gminie Brusy. Mężczyzna zginął pod kołami kombajnu (FOTO)
- wtorek, 12 sierpnia 2025 11:27
Gmina Brusy
Kierująca audi bez uprawnień, jej brat nie żyje. Prokuratura o wstępnych ustaleniach po wypadku w Leśnie-Wybudowaniu
- 3
- poniedziałek, 11 sierpnia 2025 13:03
Gmina Brusy
Jedna osoba nie żyje, dwie są poszkodowane. Wypadek drogowy w miejscowości Leśno-Wybudowanie w gminie Brusy (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 7 sierpnia 2025 8:33
Gmina Brusy
Od czwartku (7.08) zmiana organizacji ruchu w Brusach. To w związku z przebudową ulic w centrum miasta
- niedziela, 27 lipca 2025 10:05
Gmina Brusy
W niedzielę (27.07.) finał Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Brusach
- sobota, 26 lipca 2025 9:42
Gmina Brusy
W Brusach odbywa się w sobotę (26.07.) Zaborski Jarmark. A także występy zespołów folklorystycznych ze świata i regionu
- 26
- piątek, 25 lipca 2025 9:54
Gmina Brusy
Weekend w Brusach. Miasto gości artystów w ramach 12 edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru (FOTO, ROZMOWA)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
13:36Ekstraklasowa Korona Kielce będzie rywalem Chojniczanki w 1/8 finału Pucharu Polski. To wynik dzisiejszego (4.11) losowania
9:40Nasi czwartoligowcy bez punktów. Porażki Bytovii, Piasta i rezerw Chojniczanki
20:34Niespodziewana porażka Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" przegrały u siebie z Futsalem Szczecin 1:2. "W głowie się nie mieści" (FOTO)
8:09Wicelider zagra z ósmą drużyną I ligi. Red Devils Chojnice podejmą Futsal Szczecin
0:22Chojniczanka pokonała Zagłębie w Sosnowcu 2:0. To czwarty z rzędu mecz bez porażki. "Nastawienie, determinacja, charakter"
Ostatnio dodane artykuły:
21:00Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Pociąg potrącił kobietę, która weszła na tory
13:21Skontrolowali pół tysiąca kierujących. Kościerska policja podsumowuje ostatnie działania na drogach
13:19Wspólna akcja kościerskich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Gdyni. Działania są wymierzone w nielegalny hazard
13:12Nieobyczajny wybryk nauczycieli z Tucholi w komisji dyscyplinarnej. Posiedzenia zaplanowano na styczeń
11:35Syn dziwnie się zachowywał, matka zadzwoniła po policjantów. Mieszkaniec gminy Kołczygłowy był po narkotykach
10:47Wójt Rzeczenicy Marcin Szulc dostał ponad 21-procentową podwyżkę. Wzrost pensji umożliwiło znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów
10:36Goście z kilku województw i z innych państw przyglądali się, jak na co dzień funkcjonuje sępoleński żłobek (FOTO)
10:28Czy w przyszłym roku w Kościerzynie nie wzrosną stawki lokalnych podatków? Nad tym pracują teraz urzędnicy
9:20Był MOPS, będzie CUS. Z początkiem nowego roku w Kościerzynie powstanie nowa jednostka - Centrum Usług Społecznych (ROZMOWA)
7:55Jest deklaracja inwestora, że odsunie się z farmą fotowoltaiczną od zabudowań mieszkańców Słupów koło Tucholi
































