Jedni i drudzy mają już za sobą debiutanckie, wyjazdowe turnieje, ale u siebie zagrają po raz pierwszy. Mowa o adeptach piłki ręcznej i koszykówki z Chojniczanki. W ten weekend w hali miejskiej w Chojnicach odbędą się organizowane przez ich klub Dziecięca Gala Handballowa i Dziecięca Gala Koszykarska. W obu przypadkach to turnieje dla rocznik 2014 i młodszych.
W sobotniej (18.01.) imprezie piłki ręcznej wystąpią zespoły z Gdańska, Koszalina, Kwidzyna, Przywidza, Lipusza, Strzelna oraz gospodarze z Chojniczanki. Turniej potrwa od 9.30 do 16.00.
- Dla naszej drużyny będą to szczególne zawody, ponieważ pierwszy raz zagrają przed własną publicznością. Będzie to ich drugi turniej w rozpoczynającej się przygodzie z piłką ręczną, dlatego bardzo liczymy na ogromne wsparcie z trybun. Dla kibiców przygotowany mamy kiermasz z kawą i ciastem oraz loterię fantową. Zapraszamy do kibicowania w sobotę. Bądźcie z nami, sportowe wrażenia gwarantowane.
Mówi Weekend FM trener piłki ręcznej w Chojniczance Artur Jaster.
Niedzielna (19.01.) Dziecięca Gala Koszykarska rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 14.30. Zagrają w niej cztery zespoły. Poza gospodarzami z Chojniczanki - podopiecznymi Łukasza Stanka - będą to reprezentanci Arki Gdynia, Sharks Gdynia i chojnickiego Meblika.














