Na razie będzie trenował i grał w czwartoligowych rezerwach, ale ma otwartą drogę do tego, żeby przebijać się do pierwszego zespołu. Jakub Oleksiewicz podpisał kontrakt z Chojniczanką.
Dla zawodnika z Debrzna to powrót do Chojnic. Jego pierwszymi klubami były JFA Przechlewo i MKS Debrzno, skąd trafił do akademii Chojniczanki. Potem reprezentował UKS Lotos Gdańsk, a następnie Górnika Zabrze. W barwach zabrzańskiego klubu został mistrzem Polski - w 2023 roku wygrał Centralną Ligę Juniorów U-17, zdobywając również tytuł jej króla strzelców.
Jakub Oleksiewicz za kilkanaście dni skończy 19 lat. Gra na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Z Chojniczanką związał się na półtora roku.














