Władze Więcborka podnoszą opłatę za żłobek. Rodzice zapłacą jednak mniej

Od 1 stycznia wraz z "babciowym" wzrośnie do 1630 zł.

Władze Więcborka podnoszą opłatę za żłobek. Rodzice zapłacą jednak mniej
fot. Maciej Bór

Mimo dużej podwyżki opłata będzie niższa. Rada Miejska Więcborka ustanowiła nową stawkę za pobyt dziecka w żłobku. Podobnie jak inne samorządy w naszym regionie, także i w tym przypadku rodzice przekażą tak zwane "babciowe". To oznacza, że mimo podwyżki będą płacić dużo mniej:

1500 zł będzie przekazywane zgodnie z programem Aktywny Rodzic na każde dziecko przebywające w opiece instytucjonalnej. Rodzice otrzymują dofinansowanie w ramach programy Aktywny Rodzic. Każde dziecko, które korzysta z opieki instytucjonalnej, że tak powiem, zero - jedynkowo może uzyskać dofinansowanie.

Danuta Zawidzka

Mówiła dyrektor oświaty w Więcborku Danuta Zawidzka. 

Do tej pory opłata za żłobek wynosiła tu 860 złotych. Od 1 stycznia wraz z "babciowym" wzrośnie do 1630 zł. Radni przyjęli nową stawkę jednogłośnie.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno