Mimo dużej podwyżki opłata będzie niższa. Rada Miejska Więcborka ustanowiła nową stawkę za pobyt dziecka w żłobku. Podobnie jak inne samorządy w naszym regionie, także i w tym przypadku rodzice przekażą tak zwane "babciowe". To oznacza, że mimo podwyżki będą płacić dużo mniej:
1500 zł będzie przekazywane zgodnie z programem Aktywny Rodzic na każde dziecko przebywające w opiece instytucjonalnej. Rodzice otrzymują dofinansowanie w ramach programy Aktywny Rodzic. Każde dziecko, które korzysta z opieki instytucjonalnej, że tak powiem, zero - jedynkowo może uzyskać dofinansowanie.
Mówiła dyrektor oświaty w Więcborku Danuta Zawidzka.
Do tej pory opłata za żłobek wynosiła tu 860 złotych. Od 1 stycznia wraz z "babciowym" wzrośnie do 1630 zł. Radni przyjęli nową stawkę jednogłośnie.














