Budynek Urzędu Miejskiego w Miastku wkrótce stanie się bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęła się inwestycja związana z budową windy.
Budowa windy i eliminacje barier w budynku Urzędu Miejskiego w Miastku. Stan zaawansowania, wykonawca jest w trakcie wykonania dźwigu windowego i konstrukcji szybu jako wyrobu warsztatowego. Termin realizacji umowy do 30 kwietnia 2025.
Mówi burmistrz Miastka Jerzy Wójtowicz.
W związku z inwestycją tylne wejście do ratusza oraz część parkingu są niedostępne. Czynne jest wejście główne od strony ulicy Grunwaldzkiej. Cała inwestycji jest warta 1 mln 300 tys. zł.
Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 550 tys. zł, a pomoc finansowa od powiatu bytowskiego 223 tys. zł.














