Trwa budowa windy w budynku Urzędu Miejskiego w Miastku

Służyć ma głównie osobom z niepełnosprawnościami.

Trwa budowa windy w budynku Urzędu Miejskiego w Miastku
fot. Urząd Miejski w Miastku

Budynek Urzędu Miejskiego w Miastku wkrótce stanie się bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęła się inwestycja związana z budową windy.

Budowa windy i eliminacje barier w budynku Urzędu Miejskiego w Miastku. Stan zaawansowania, wykonawca jest w trakcie wykonania dźwigu windowego i konstrukcji szybu jako wyrobu warsztatowego. Termin realizacji umowy do 30 kwietnia 2025.

Jerzy Wójtowicz

Mówi burmistrz Miastka Jerzy Wójtowicz.

W związku z inwestycją tylne wejście do ratusza oraz część parkingu są niedostępne. Czynne jest wejście główne od strony ulicy Grunwaldzkiej. Cała inwestycji jest warta 1 mln 300 tys. zł. 

Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 550 tys. zł, a pomoc finansowa od powiatu bytowskiego 223 tys. zł.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno