
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoTo fabrycznie nowa równiarka, która zastąpi wyeksploatowany sprzęt.
Kosztowała prawie 700 tys. zł i zastąpi wyeksploatowany 25-letni sprzęt.
Fabrycznie nowa równiarka to nowy nabytek Zakładu Komunalnego Gminy Kościerzyna.
- Nowy pojazd będzie wykorzystywany do naprawy nawierzchni dróg szutrowych - mówi Weekend FM zastępca wójta gminy Kościerzyna Arkadiusz Malinowski:
Dotychczas zakład posiadał równiarkę, która miała już prawie 20 lat. Była sprzętem wysłużonym. Często ulegała awarią. Trzeba było często naprawiać, a już nie było części zamiennych. Gmina postanowiła kupić nowy sprzęt, waśnie na cele związane z utrzymaniem dróg szutrowych.
Arkadiusz Malinowski
Jak szacują urzędnicy, na terenie gminy Kościerzyna do równania jest około 500 km dróg o nawierzchni gruntowej.
Słuchaj w:

Artykuł sponsorowany

