Wszyscy miłośnicy szachowej rywalizacji będą mile widziani jutro (7.12.) na XXI Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Brus. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury i Biblioteki.
Zapraszamy wszystkich na godz. 9:00, bo będą zapisy. Odprawa techniczna zaczyna się o godz. 9:45. Będzie można spróbować swoich sił właśnie w turnieju szachowym. Dla tych osób, które też lubią taki sport trochę mniej aktywny jest jeszcze turniej baśki, ale w Szkole Podstawowej nr 1. Tu też można powalczyć o puchar burmistrza Brus.
Wyjaśnia dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach Anna Orlikowska.
Turniej regionalnej gry karcianej - baśki rozpocznie się o godz. 12:00.
By wziąć udział w rywalizacji juniorów i seniorów, obowiązuje symboliczne wpisowe. Dla dzieci i młodzieży z trenu gminu Brusy jest ona bezpłatna.
Organizatorem obydwu turniejów jest bruski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.














