Nie tylko gminy Debrzno, Człuchów i Rzeczenica, ale też miasto Człuchów i gmina Koczała przystąpią do tegorocznej akcji "Z sercem przy stole". Właśnie ruszyła jej siódma edycja. To przedświąteczna zbiórka żywności dla osób starszych, samotnych i ubogich, zainicjowana kilka lat temu przez parę przyjaciółek.
- Daje to nam możliwości, aby zbiórka jeszcze bardziej się rozrosła, aby jeszcze więcej osób o tej zbiórce usłyszało i wzięło w niej udział, a co za tym idzie większa liczba osób potrzebujących otrzyma te paczki.
- Bardzo cieszę się, że nasza zbiórka rozrasta się o kolejne gminy i innych mieszkańców, ale bardzo będziemy też tutaj chciały utrzymać cały czas poziom i sens naszej zbiórki.
Mówią Weekend FM inicjatorki akcji Marta Urbańska i Dorota Wachnik-Grzegorska.
Żywność zbierana będzie w takich punktach jak szkoły, przedszkola, żłobki czy remizy. Będą też akcje w marketach. Lista punktów będzie na bieżąco aktualizowana na facebookowym profilu akcji.
Finał zaplanowany jest na 15 grudnia od 10.00 przy okazji jarmarku świątecznego w Debrznie.














