Złe wieści w sprawie dofinansowania sali widowiskowej w Miastku. Samorząd złożył wniosek na modernizację pomieszczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku. Miało tam powstać między innymi kino. Burmistrz poinformował na ostatniej sesji, że ma negatywną odpowiedź.
Gmina otrzymała informację o niezakwalifikowaniu do dofinansowania wniosku. Jako przyczynę wskazano, że w trakcie oceny strategicznej projekt nie uzyskał minimum punktowego. W związku z tym, że na wyniki oceny przysługuje prawo do wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku, gmina zamierza skorzystać z prawa złożenia protestu.
Mówił burmistrz Miastka Jerzy Wójtowicz.
Szacowana wartość modernizacji to blisko 6 mln 500 tys. zł. Gmina Miastko ubiegała się o ponad 4 mln zł dotacji z Funduszy Europejskich dla Pomorza.
Radni na sesji dopytywali, jakie będą dalsze losy projektu. Burmistrz stwierdził, że w zależności od rozwoju sytuacji będzie analizowana przyszłość obiektu, Żadne konkrety jednak nie padły.














