Miastko bez dofinansowania na modernizację sali kinowej w ośrodku kultury. Burmistrz będzie się odwoływał

Szacowana wartość modernizacji to blisko 6 mln 500 tys. zł.

Miastko bez dofinansowania na modernizację sali kinowej w ośrodku kultury. Burmistrz będzie się odwoływał
Fot. Stanisław Kamiński

Złe wieści w sprawie dofinansowania sali widowiskowej w Miastku. Samorząd złożył wniosek na modernizację pomieszczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku. Miało tam powstać między innymi kino. Burmistrz poinformował na ostatniej sesji, że ma negatywną odpowiedź.

Gmina otrzymała informację o niezakwalifikowaniu do dofinansowania wniosku. Jako przyczynę wskazano, że w trakcie oceny strategicznej projekt nie uzyskał minimum punktowego. W związku z tym, że na wyniki oceny przysługuje prawo do wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku, gmina zamierza skorzystać z prawa złożenia protestu.

Jerzy Wójtowicz

Mówił burmistrz Miastka Jerzy Wójtowicz.

Szacowana wartość modernizacji to blisko 6 mln 500 tys. zł. Gmina Miastko ubiegała się o ponad 4 mln zł dotacji z Funduszy Europejskich dla Pomorza.

Radni na sesji dopytywali, jakie będą dalsze losy projektu. Burmistrz stwierdził, że w zależności od rozwoju sytuacji będzie analizowana przyszłość obiektu, Żadne konkrety jednak nie padły.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno