To już pewne. W powiecie kościerskim będzie funkcjonowała Rada Seniorów Powiatu Kościerskiego. Decyzję o powołaniu i nadaniu jej statutu podjęli rani podczas ostatniej sesji. Projekt uchwały przedstawił przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego Marcin Modrzejewski:
- Ten projekt uchwały ma być pewnego rodzaju wyjściem naprzeciw tej potrzebie zaangażowania z jednej strony środowiska ludzi wcześniej urodzonych, z drugiej strony też wykorzystania ich ogromnego potencjału, doświadczenia. Chcemy zaangażować seniorów w pracę na rzecz powiatu kościerskiego.
Po dyskusji nad ostateczną wersją projektu uchwałę przyjęto jednogłośnie. Dodajmy, że rada seniorów ma liczyć 19 reprezentantów wszystkich gmin powiatu kościerskiego. Wybory do tego organu doradczego najprawdopodobniej odbędą się w pierwszym kwartale przyszłego roku.














