32-latek stracił prawie 4 tys., a 27-latka - 400 złotych. Dwoje mieszkańców powiatu kościerskiego padło ofiarą oszustów internetowych. W pierwszym przypadku oszust podawał się za przedstawiciela jednego z portali i metodą na BLIKA wyłudził od 32-letniego mężczyzny 3900 zł. Z kolei 27-latka została powiadomiona za pomocą jednego z komunikatorów o tym, że znajomy potrzebuje pilnej pomocy. Kobieta nie zweryfikowała osoby proszącej o pomoc i wykonała przelew na konto oszusta w kwocie 400 zł. W tych sprawach policja prowadzi postępowanie. Po raz kolejny jednak, apeluje o szczególną ostrożność podczas internetowych transakcji.
Kolejni mieszkańcy powiatu kościerskiego ofiarami oszustów internetowych
32-latek stracił prawie 4 tys., a 27-latka - 400 złotych.














