670. rocznica uzyskania przez Debrzno praw miejskich posłużyła jako okazja do zorganizowania seminarium historycznego. Debrzeńskie Spotkania z Historią, bo tak nazywa się to wydarzenie, odbędą się dziś (15.11.) w Centrum Kultury, Sportu i Turystki.
Anna Koprowska-Głowacka opowie legendy i historie o czarownicach z Debrzna, Adam Satro - o ciekawostkach związanych ze zdobyciem Debrzna i okolic w 1945 roku, a dr Marian Fryda pokusi się o refleksje historyczne o Debrznie, jako miasteczku na krańcach Rzeczypospolitej.
Początek spotkania dziś (15.11.) o 17.00. Wstęp wolny.














