Dokładnie 90 tysięcy 633 złote i 20 groszy trafi z powiatu człuchowskiego do powiatu kłodzkiego na usuwanie skutków niedawnej powodzi. W tej kwocie jest ponad 55 tys. zł, zebranych przez Stowarzyszenie Sabat Szefowych podczas dobroczynnej kolacji oraz wpłaty dokonane na specjalnie utworzone przez powiat konto.
- My na pewno całym sercem wywiązujemy się z tych naszych uzgodnień i ustaleń. Będziemy również dalej zbierać te środki i w tym temacie, jeżeli będzie następna pula, którą będzie można ogłosić i wzajemnie ustalić i również udzielić tej pomocy, będziemy bardzo radzi jeżeli taka sytuacja nastąpi wcześniej czy później.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Człuchowskiego starosta Aleksander Gappa.
Radni powiatowi jednogłośnie zgodzili się na przekazanie powiatowi kłodzkiemu pieniędzy zebranych od mieszkańców i przedsiębiorców. Wcześniej powiat człuchowski wypłacił powiatowi kłodzkiemu także 100 tys. zł z własnego budżetu.














