Dokładnie 1 czerwca 1983 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy Rzeczenica i spędziła tu całą swoją karierę - aż do emerytury, na którą właśnie przechodzi. Zajmująca się nieruchomościami i gospodarką gruntami Mariola Schmidt została oficjalnie pożegnana przez władze samorządu podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica.
- Mam nadzieję, że nikomu się nie naraziłam i każdy kto przyszedł został przez nas mile przyjęty, załatwiony i mam nadzieję, że te wspomnienia zostaną wszystkim głęboko w pamięci.
Mówiła na pożegnanie Mariola Schmidt.
Ponieważ jednak jej następczyni - wyłoniona w naborze Jadwiga Mozol - będzie mogła podjąć pracę z początkiem roku, Mariola Schmidt zgodziła się pozostać w pracy jeszcze do końca roku i łączyć ją z emeryturą.














