Sobota to ważny dzień dla mieszkańców Dretynia w gminie Miastko. Dzisiaj (26.10) nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku remizy OSP w Dretyniu połączonej ze świetlicą wiejską. Z tej okazji zostanie odprawiona msza święta, odbędzie się strażacki apel oraz oficjalne otwarcie. W wydarzenie zaangażowanych jest kilka podmiotów.
Sołectwo Dretyń, OSP Dretyń, my tutaj razem współdziałamy. Do tego Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Ziemi Dretyńskiej, siły są połączone. Mamy boksy garażowe cztery, poddasze to jest też dla strażaków, z wykorzystaniem jeżeli chodzi o świetlicę. No sala spotkań, sala edukacyjna. Podziękowania dla gminy Miastko, dla pana burmistrza, pana przewodniczącego rady miejskiej, dla wszystkich, którzy nam pomogli.
Mówi Weekend FM prezes OSP w Dretyniu Jacek Freza.
W budynku jest zarówno świetlica wiejska, jak i świetlica dla strażaków, a także boksy garażowe do parkowania samochodów bojowych.
Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł. Gmina Miastko pozyskała na nią dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 2 mln 400 tys. zł.














