Śliwice mają nowy parking. 26 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej powstało przy Gminnym Ośrodku Kultury i kosztowało 1 mln 600 tys. zł. Sam wójt przyznaje, że to drogo, ale od razu tłumaczy, że koszty wygenerowała budowa kanalizacji deszczowej.
Wybudowaliśmy cały odcinek nowej kanalizacji przez długość parkingu, przez grunt, który pozyskaliśmy wcześniej od byłej grzybiarni, a także przez grunty prywatnego inwestora przechodziliśmy aż do ulicy Osiedle Młodych. Stamtąd przeszliśmy wykopem przez drogę powiatową na ulicy Starogardzkiej. Zakończana jest ta inwestycja separatorem.
Mówi Weekend FM wójt gminy Śliwce Daniel Kożuch.
Jak ustaliliśmy, sam parking byłby o wiele tańszy. Jego koszt to nieco ponad 300 tys. zł.














