Mieszkańcy zwrócili się do policji o częstsze kontrole na drodze krajowej 22. Temat był także omawiany na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku. Funkcjonariusze drogówki wyruszyli w teren. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
Łącznie skontrolowali 48 pojazdów z których 6 straciło dowody rejestracyjne oraz nałożyli 32 mandaty. Głównym przewinieniem kierujących było ignorowanie ograniczeń prędkości. Dodatkowo policjanci ukarali 3 kierujących, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.
Mówi Weekend FM oficer prasowa KPP w Chojnicach Magdalena Zblewska.
Nie na każdym odcinku remontowanej drogi krajowej jest już pełne oznakowanie. Mundurowi przypominają, że nie zwalnia to kierowców z przestrzegania przepisów.














