
- sobota, 21 września 2024 8:40
Gmina Chojnice
Zanieczyszczona ścieżka rowerowa na trasie Ostrowite - Ciechocin. Jest reakcja gminy Chojnice
Spotkanie w sprawie zniszczeń dokonanych przez rolnika zaplanowano na najbliższy wtorek.
Rolnik z gminy Kęsowo naruszył obszar należący do gminy Chojnice. Wójt reaguje i zapowiada spotkanie. A chodzi o zanieczyszczoną ścieżkę rowerową na trasie Ostrowite - Ciechocin. Właścicielem terenu przyległego do ścieżki jest rolnik ze wsi Obrowo k. Kęsowa. W trakcie prac polowych gospodarz zanieczyścił ścieżkę oraz 3 metry trawnika należące do gminy Chojnice. Wójt Zbigniew Szczepański skontaktował się już z rolnikiem i zapowiedział spotkanie w tej sprawie:
"Nie tylko, że te 3 metry nam skasował, to jeszcze maszyną wjeżdżał na obrzeża. Badamy, czy tam nie jest uszkodzony fundament tego obrzeża, bo ta ława jest na betonie pod spodem, tak? Bo za chwileczkę, Szanowni Państwo, to obrzeże będzie nam odchodzić - deszcz, mróz itd."
Zbigniew Szczepański
Mówi Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Spotkanie w sprawie zniszczeń dokonanych przez rolnika zaplanowano na najbliższy wtorek.
- środa, 7 maja 2025 11:26
Gmina Chojnice
Upływa termin zgłoszeń do loterii meldunkowej gminy Chojnice. "Prawie setka zgłoszeń już wpłynęła do urzędu gminy"
- wtorek, 6 maja 2025 13:47
Gmina Chojnice
Rusza naprawa torowiska w Silnie. Przejazd od 7 maja będzie przez tydzień zamknięty. Wyznaczono objazdy
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Małe Swornegacie zamierzają odłączyć się od Swornegaci. W gminie Chojnice powstanie nowe sołectwo?
- wtorek, 29 kwietnia 2025 6:48
Gmina Chojnice
Tegoroczne sprzątanie Jeziora Charzykowskiego na finiszu. W akcji udział bierze coraz więcej osób
- sobota, 26 kwietnia 2025 8:35
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice zapowiada spotkanie w sprawie braku swobodnego przejścia wzdłuż rzek i jezior
- 10
- piątek, 25 kwietnia 2025 21:18
Gmina Chojnice
Pierwsza łódź kabinowa trafiła na wyposażenie OSP w Charzykowach. Przywitanie było huczne (FOTO, WIDEO)
- czwartek, 24 kwietnia 2025 9:25
Gmina Chojnice
Najwyższa Izba Kontroli w Urzędzie Gminy Chojnice. "Kontrola jest zaplanowana na 2-3 miesiące" (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 7:06
Gmina Chojnice
Będzie ścieżka rowerowa na odcinku od Zamartego do Kamionki w gminie Chojnice
- sobota, 19 kwietnia 2025 9:01
Gmina Chojnice
Kolejne zdarzenie drogowe na berlince. W Jeziorkach osobówka wypadła z drogi (AKTUALIZACJA)
- piątek, 18 kwietnia 2025 8:11
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice niezadowolona ze sposobu naliczania subwencji ekologicznej. Apeluje do parlamentarzystów
- czwartek, 17 kwietnia 2025 11:45
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice z dofinansowaniem na drugi etap tworzenia spółdzielni energetycznej
- 7
- czwartek, 17 kwietnia 2025 8:57
Gmina Chojnice
W Pawłowie koło Chojnic samochód ciężarowy wypadł z drogi. Kierowca trafił do szpitala (FOTO)
- środa, 16 kwietnia 2025 8:17
Gmina Chojnice
Decyzja o warunkach zabudowy dla 6 bloków w Charzykowach uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze
- 18
- wtorek, 15 kwietnia 2025 9:49
Sport ◆ Gmina Chojnice
Żeglowanie na Jeziorze Charzykowskim oficjalnie rozpoczęte. Za nami Regaty Otwarcia Sezonu, organizowane przez LKS Charzykowy (FOTO)
- poniedziałek, 14 kwietnia 2025 8:51
Gmina Chojnice
Nowa nadzieja na internetowe przyłącza w gminie Chojnice. Ministerstwo Cyfryzacji ma na nie pieniądze z KPO
- piątek, 11 kwietnia 2025 10:50
Gmina Chojnice
W Nieżychowicach rozszczelniła się butla z gazem. Jeden z mieszkańców źle się poczuł
- piątek, 11 kwietnia 2025 6:29
Gmina Chojnice
Jest umowa z wykonawcą przedszkola samorządowego w Charzykowach. "Otrzymaliśmy ze środków unijnych prawie 5 mln"
- środa, 9 kwietnia 2025 14:34
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice powiedziała "tak" powstaniu spółdzielni energetycznej
- środa, 9 kwietnia 2025 7:07
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice przesiada się do nowego auta. Gmina rozstrzygnęła przetarg
- 8
- sobota, 5 kwietnia 2025 12:58
Gmina Chojnice
Motorówka przewróciła się na Jeziorze Charzykowskim. W wodzie znalazło się czterech mężczyzn (FOTO)
- niedziela, 30 marca 2025 8:55
Gmina Chojnice
500-letni dąb Aleksander z Jarcewa w gminie Chojnice w finale konkursu na polskie Drzewo Roku
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
7:39Dwa krążki Boxing Team Chojnice na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (FOTO)
10:21300 zawodników rywalizowało w majowy weekend w Mistrzostwach Strefy Północnej w motocrossie w Więcborku (FOTO)
9:51Bytovia Bytów pokonała Kolejarza Chojnice w czwartoligowych derbach regionu, a rezerwy Chojniczanki zremisowały z wiceliderem (FOTO)
8:40Leszek Jodaniewski z Człuchowa mistrzem Polski amatorów w tenisie stołowym
8:14Niższe wpisowe na Tour de Romgaz. Trwają zapisy na charytatywny wyścig po regionie
Ostatnio dodane artykuły:
18:30Kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen spotkał się dziś (07.05) z mieszkańcami Bytowa (FOTO)
14:28CykloCekcyn z nowymi atrakcjami. Jedna z nich to nocna trasa przez las
14:06Napadli na 17-latka z Kościerzyny i zabrali mu pieniądze. Kościerska policja zatrzymała trzech sprawców rozboju
13:10Trwa budowa kompleksu sportowo-kulturalnego przy szkole w Tuchomiu. Inwestycję realizują obecnie trzy firmy
11:50Powiat tucholski nie ma profesjonalnych miejsc schronienia. Straż pożarna pomoże zweryfikować nadające się do tego obiekty
11:48Zgłosił służbom, że ciężarna straciła przytomność. Mieszkaniec Trzebielina odpowie za nieuzasadnione wezwanie
11:26Upływa termin zgłoszeń do loterii meldunkowej gminy Chojnice. "Prawie setka zgłoszeń już wpłynęła do urzędu gminy"
10:46Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim przymierza się do wymiany desek na pomostach na plaży miejskiej
10:03Rok temu Marta Urbańska została burmistrzem Debrzna. W Weekend FM ocenia swoje pierwsze 12 miesięcy na tym stanowisku (ROZMOWA)
9:5629-latka z powiatu kościerskiego ofiarą internetowych oszustów. Zamówiła hulajnogę, a dostała kilogram soli