"Urząd się nie burzy. On stoi, funkcjonuje i będzie funkcjonował dalej" - to część oświadczenia, jakie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Debrznie wygłosiła burmistrz Marta Urbańska. Zapewnia, że trwające zmiany kadrowe i reorganizacja nie zakłócają pracy magistratu ani jednostek podległych. Odnosiła się m.in. do sytuacji w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Cierzniach, gdzie cały zespół złożył wypowiedzenia. "Projekty i inwestycje są realizowane" - uspokaja Marta Urbańska.
Zmiany kadrowe są na stabilnym poziomie, nowi pracownicy dołączają do zespołu. Ponadto zmiany kadrowe w IPC nie zakłócają realizacji projektów, przetargi są wykonywane zgodnie z harmonogramem i zapewniam, że zrobię wszystko, żeby projekty te zostały w pełni zrealizowane.
W reakcji na jej słowa przewodniczący Rady Miejskiej w Debrznie Adam Łukaszewski zwrócił uwagę, że mieszkańcy są zaniepokojeni licznymi odejściami pracowników.
Nie jest naszą rolą ingerować w zatrudnianie, ani w sposób zarządzanie, bo jesteśmy działem jakby kontrolnym i ustawodawczym i z tego będziemy korzystali.
Marta Urbańska zapewniała, że jest otwarta na rozmowy, a część krążących opinii nazwała "mitami". "Proszę, żeby te opinie rzetelnie rozgraniczać" - mówiła Marta Urbańska.














