Zmienił się skład zarządu Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego. Od września na jego czele stoi starosta chojnicki Marek Szczepański. W tej funkcji zastąpił on byłego starostę malborskiego Mirosława Czaplę. Szczegółowy zakres prac chojnickiego samorządowa na czele gremium oraz podział komisji nie zostały jeszcze szczegółowo ustalone.
Zadań jest bardzo dużo. Ja jestem w samorządzie od 18 lat więc każda dziedzina jest mi znana. Na pewno blisko zawsze jestem, jeżeli chodzi o finanse samorządów i oświatę. Także to są tematy takie bardzo mi bliskie. Ale z racji doświadczenia mogę podejmować się też innych wyzwań.
Mówi Weekend FM starosta Marek Szczepański.
Dodajmy, że członkowie konwentu jednogłośnie rekomendowali chojnickiego samorządowca także do zarządu Związku Powiatów Polskich. W Konwencie Starostów Województwa Pomorskiego na zastępów Marka Szczepańskiego wybrano starostę bytowskiego Leszka Waszkiewicza oraz starostę sztumskiego Leszka Sarnowskiego.














