Policja w Tucholi podsumowuje wakacyjną pomoc ze strony funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. W lipcu i sierpniu w sumie na terenie powiatu tucholskiego pracowało ośmiu bydgoskich policjantów. Byli w każdej gminie i w trakcie służby zatrzymali kilku sprawców przestępstw.
Ich głównym zadaniem było patrolowanie potencjalnie najbardziej zagrożonych rejonów oraz miejsc rekreacji i wypoczynku. Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali również kilku sprawców przestępstw. Dzięki ich działaniom udało się zlikwidować z obiegu takie narkotyki jak amfetamina i 2C-B, a 17, 18 i 29-latek, którzy je posiadali, będą odpowiadać przed sądem.
Mówi Weekend FM oficer prasowy policji w Tucholi Łukasz Tomaszewski.
Praca dodatkowych policjantów w Tucholi była możliwa dzięki finansowej pomocy jednostek samorządu terytorialnego.
zdj. policjanci1, 2, 3/
















