Władze Sępólna Krajeńskiego przymierzają się do uruchomienia bezpłatnego transportu publicznego na terenie gminy. Pomysł pojawił się w trakcie niedawnej kampanii wyborczej i wszystko wskazuje na to, że uda się go zrealizować. Zgodnie z nim pierwszeństwo będą miały dzieci dowożone do szkół, ale jeśli tylko znajdą się wolne miejsca, z dowozu korzystać będzie mógł każdy.
- Udostępnimy nasz transport szkolny też i osobom, które będą chciały skorzystać z tego transportu. Mamy na tyle silną bazę transportową i tak rozbudowaną, że widać, że są jeszcze miejsca wolne, które by można było udostępnić naszym mieszkańcom nieodpłatnie, żeby przyjechali do Sępólna i wrócili do swoich miejsc zamieszkania, ale pierwszeństwo oczywiście będą miały tu dzieci.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Transport ma ruszyć od 1 stycznia przyszłego roku.














