Prawie 5 mln 500 tys. zł będzie kosztować przebudowa budynku dawnego posterunku policji w Konarzynach. Gmina rozstrzyga właśnie przetarg na tę inwestycję. Zadanie obejmuje między innymi przebudowę i rozbudowę obiektu stojącego przy ulicy Szkolnej w centrum wsi. Samorząd ma zapewnione finansowanie, ale nie będzie musiał wydawać całości kwoty.
Wygrała oferta firmy pani Moniki Szynwelskiej, no i z nimi będziemy 21-ego najprawdopodobniej pospisywali umowę na wykonanie tego. Mieliśmy 7 mln zł, poszło to za kwotę niecałe 5,5 mln zł. Inwestycja jest ponad roczna, będzie tam miejsce na żłobek, będzie miejsce na spółkę wodno-kanalizacyjną, będzie miejsce na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Być może coś jeszcze, ale te trzy podmioty na pewno.
Mówi Weekend FM wójt gminy Konarzyny Jacek Warsiński.
Promesa rządowa na to zadanie wynosiła 6 mln zł. Wkład własny gminy Konarzyny natomiast 1 mln zł. Ostatecznie wydatki będą więc mniejsze. Inwestycja potrwa kilkanaście miesięcy i zakończy się jesienią przyszłego roku.














