Ruszają prace nad projektem obwodnicy Więcborka. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy podpisał umowę ze zwycięzcą przetargu. Jak już informowaliśmy, do konkursu stanęło aż 9 firm, które zaoferowały kwoty dużo wyższe od zakładanego kosztorysu.
Władze województwa zdecydowały jednak o dołożeniu brakujących 700 tysięcy złotych i rozstrzygnięciu przetargu.
Ta umowa jest o wartości ponad 2 milionów, i ona dotyczy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, i przede wszystkim zdobycia zezwoleń na realizację inwestycji, czyli tak zwanego ZRIDu słynnego, który pozwoli rozpocząć procedurę przetargową na prace budowlane".
Mówi Weekend FM rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Michał Sitarek.
Zgodnie z zapisami umowy, cała dokumentacja ma być gotowa na początku 2026 roku.














