
- 20
- poniedziałek, 5 sierpnia 2024 8:40
WAKACJE W MUZEUM - Zamek Krzyżacki w Bytowie

Kustosz Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie Barbara Borzyszkowska. Fot. Klaudia Cieplińska-Bednarek
Na parterze mieści się stała wystawa etnograficzna poświęcona kulturze materialnej Kaszubów. Z kolei krętymi schodami wchodzimy na pierwsze piętro. Tu znajdują się wystawy nawiązujące do czasów krzyżackich oraz panowania Gryfitów na ziemi bytowskiej... - a to tylko część ekspozycji, które kryje w sobie bytowski zamek.
To właśnie tu mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie.
O tym, co wyjątkowego możemy tu zobaczyć i dlaczego po prostu trzeba bytowski zamek odwiedzić - z kustoszem Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie Barbarą Borzyszkowską rozmawia nasza reporterka Klaudia Cieplińska - Bednarek:
Rozmowa z Barbarą Borzyszkowską
Z kustoszem Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie Barbarą Borzyszkowską rozmawiała Klaudia Cieplińska - Bednarek.
- wtorek, 17 czerwca 2025 11:12
Woj. kujawsko-pomorskie
Dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z nieuczciwym skupem bydła. Poszkodowani są rolnicy z regionu
- wtorek, 17 czerwca 2025 10:39
Gmina Chojnice
Pięć ofert w przetargu gminy Chojnice na zaprojektowanie budynku do celów ochrony ludności
- wtorek, 17 czerwca 2025 10:06
Sępólno Krajeńskie
Będzie jedna zmiana i dodatkowy obiekt inżynieryjny na planowanej obwodnicy Sępólna Krajeńskiego
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:54
Gmina Przechlewo
Przechlewscy radni chcą mieć większą wiedzę na temat umorzeń podatków. Wnoszą o "coroczne sprawozdania"
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:39
Chojnice
W chojnickiej fosie odbędzie się dziś festyn rodzinny "Mama, tata i ja"
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:38
Kościerzyna
Trwają przygotowania do wielomilionowej inwestycji w Kościerzynie. "Złożyliśmy wniosek" (ROZMOWA)
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:34
Powiat chojnicki
Skarga na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Chojnickiego Bożenę Stępień. "Zwołanie komisji w szybkim trybie"
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:28
Artykuł sponsorowany
Jak wybrać idealną meblościankę do salonu? Praktyczny poradnik
- wtorek, 17 czerwca 2025 7:55
Powiat sępoleński
Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej 189 z Sypniewa w kierunku Więcborka
- wtorek, 17 czerwca 2025 7:05
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice unieważnia przetarg na projekt ścieżki rowerowej przez Jarcewo
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 18:52
Gmina Człuchów Pod patronatem WEEKEND FM
ALIEN & MAJTIS zagrają dla Liwii z Chojnic. Już w sobotę (21.06) KONIADA. Na imprezę do Nieżywięcia zapraszają Liwia, jej mama i organizatorka (rozmowa w Weekend FM)
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 16:38
Gmina Koczała
32-latek ugodzony nożem przez brata podczas awantury domowej w Koczale. Zatrzymany został 44-letni mężczyzna
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 15:17
Powiat chojnicki
Jest skarga na zarządzanie i funkcjonowanie szpitala w Chojnicach, ale nie zostanie rozpatrzona na jutrzejszej (17.06.) sesji
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 14:23
Chojnice
Zmarła kierująca hulajnogą potrącona na ulicy Sukienników w Chojnicach. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 13:21
Bytów
Pokłócił się z żoną i namawiał innych na spożywanie alkoholu. Potem wpadł pijany na ulicy w Bytowie
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 12:08
Powiat kościerski
Uprowadzenie 22-latka w powiecie kościerskim. Trzem mężczyznom grozi do 8 lat więzienia
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 9:52
Człuchów
Chętnych więcej niż mieszkań. Trwa podpisywanie umów na pierwszy blok SIM w Człuchowie
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 9:51
Kościerzyna
Kościerzyna po raz pierwszy przyzna stypendia sportowe. "Będą przyznane na 12 miesięcy kalendarzowych"
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 9:41
Sport ◆ Gmina Przechlewo
Blisko 400 zawodników wystartowało w Triathlonie Przechlewo. Wśród nich był znany ultra-triathlonista Adrian Kostera
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 9:37
Sport ◆ Człuchów ◆ Kościerzyna
Piast Człuchów po 12 latach przerwy awansował do IV ligi. W barażach zagra Kaszubia Kościerzyna
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:41Blisko 400 zawodników wystartowało w Triathlonie Przechlewo. Wśród nich był znany ultra-triathlonista Adrian Kostera
9:37Piast Człuchów po 12 latach przerwy awansował do IV ligi. W barażach zagra Kaszubia Kościerzyna
9:37Piast Człuchów po 12 latach przerwy awansował do IV ligi. W barażach zagra Kaszubia Kościerzyna
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży
Ostatnio dodane artykuły:
11:12Dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z nieuczciwym skupem bydła. Poszkodowani są rolnicy z regionu
10:39Pięć ofert w przetargu gminy Chojnice na zaprojektowanie budynku do celów ochrony ludności
10:06Będzie jedna zmiana i dodatkowy obiekt inżynieryjny na planowanej obwodnicy Sępólna Krajeńskiego
9:54Przechlewscy radni chcą mieć większą wiedzę na temat umorzeń podatków. Wnoszą o "coroczne sprawozdania"
9:39W chojnickiej fosie odbędzie się dziś festyn rodzinny "Mama, tata i ja"
9:38Trwają przygotowania do wielomilionowej inwestycji w Kościerzynie. "Złożyliśmy wniosek" (ROZMOWA)
9:34Skarga na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Chojnickiego Bożenę Stępień. "Zwołanie komisji w szybkim trybie"
7:55Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej 189 z Sypniewa w kierunku Więcborka
7:05Gmina Chojnice unieważnia przetarg na projekt ścieżki rowerowej przez Jarcewo
18:52ALIEN & MAJTIS zagrają dla Liwii z Chojnic. Już w sobotę (21.06) KONIADA. Na imprezę do Nieżywięcia zapraszają Liwia, jej mama i organizatorka (rozmowa w Weekend FM)