
- 20
- sobota, 27 lipca 2024 14:13
Gmina Chojnice
Jarmark Ekoturystyczny w Charzykowach. Tematem przewodnim były pszczoły i dzikie owady zapylające (FOTO, ROZMOWA)
Pszczoły pełnią niezwykle ważną rolę.
W Charzykowach koło Chojnic trwa 15 Jarmark Ekoturystyczny. Koło amfiteatru i przy promenadzie stanęły stoiska parku narodowego, kilku parków krajobrazowych z regionu, organizacji i stowarzyszeń. Nie zabrakło także stanowisk pszczelarzy, ponieważ tematem imprezy są w tym roku owady zapylające. Gościom imprezy o ich roli mówią pracownicy instytucji chroniących przyrodę.
Bardzo dużą rolę odgrywają w przyrodzie – zapylają rośliny. Jeżeli nie będzie zapylaczy, to też nasze rośliny nie będą mogły się rozmnażać. W lesie też spotkamy dzikie roje pszczół, które też szukają pożytku w lesie, ale też zapylają nam leśne rośliny, różne gatunki borówek, brusznicę, czernicę, ale także mamy pszczoły, które na pewno chętnie przylatują na wrzosowiska, które na przykład są w Parku Narodowym "Bory Tucholskie".
Anna Szulta
Mówi Weekend FM Anna Szulta z Parku Narodowego "Bory Tucholskie".
Goście jarmarku mogą między innymi wykonać zadania konkursowe o pszczołach, podpatrzeć życie owadów i własnoręcznie zrobić świece z węzy.
Na Jarmarku Ekoturystycznym Stanisław Kamiński rozmawiał o pszczołach z Anną Szultą z parku Narodowego Bory Tucholskie:
Rozmowa z Anną Szultą
- 10
- piątek, 25 kwietnia 2025 21:18
Gmina Chojnice
Pierwsza łódź kabinowa trafiła na wyposażenie OSP w Charzykowach. Przywitanie było huczne (FOTO, WIDEO)
- czwartek, 24 kwietnia 2025 9:25
Gmina Chojnice
Najwyższa Izba Kontroli w Urzędzie Gminy Chojnice. "Kontrola jest zaplanowana na 2-3 miesiące" (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 7:06
Gmina Chojnice
Będzie ścieżka rowerowa na odcinku od Zamartego do Kamionki w gminie Chojnice
- sobota, 19 kwietnia 2025 9:01
Gmina Chojnice
Kolejne zdarzenie drogowe na berlince. W Jeziorkach osobówka wypadła z drogi (AKTUALIZACJA)
- piątek, 18 kwietnia 2025 8:11
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice niezadowolona ze sposobu naliczania subwencji ekologicznej. Apeluje do parlamentarzystów
- czwartek, 17 kwietnia 2025 11:45
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice z dofinansowaniem na drugi etap tworzenia spółdzielni energetycznej
- 7
- czwartek, 17 kwietnia 2025 8:57
Gmina Chojnice
W Pawłowie koło Chojnic samochód ciężarowy wypadł z drogi. Kierowca trafił do szpitala (FOTO)
- środa, 16 kwietnia 2025 8:17
Gmina Chojnice
Decyzja o warunkach zabudowy dla 6 bloków w Charzykowach uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze
- 18
- wtorek, 15 kwietnia 2025 9:49
Sport ◆ Gmina Chojnice
Żeglowanie na Jeziorze Charzykowskim oficjalnie rozpoczęte. Za nami Regaty Otwarcia Sezonu, organizowane przez LKS Charzykowy (FOTO)
- poniedziałek, 14 kwietnia 2025 8:51
Gmina Chojnice
Nowa nadzieja na internetowe przyłącza w gminie Chojnice. Ministerstwo Cyfryzacji ma na nie pieniądze z KPO
- piątek, 11 kwietnia 2025 10:50
Gmina Chojnice
W Nieżychowicach rozszczelniła się butla z gazem. Jeden z mieszkańców źle się poczuł
- piątek, 11 kwietnia 2025 6:29
Gmina Chojnice
Jest umowa z wykonawcą przedszkola samorządowego w Charzykowach. "Otrzymaliśmy ze środków unijnych prawie 5 mln"
- środa, 9 kwietnia 2025 14:34
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice powiedziała "tak" powstaniu spółdzielni energetycznej
- środa, 9 kwietnia 2025 7:07
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice przesiada się do nowego auta. Gmina rozstrzygnęła przetarg
- 8
- sobota, 5 kwietnia 2025 12:58
Gmina Chojnice
Motorówka przewróciła się na Jeziorze Charzykowskim. W wodzie znalazło się czterech mężczyzn (FOTO)
- niedziela, 30 marca 2025 8:55
Gmina Chojnice
500-letni dąb Aleksander z Jarcewa w gminie Chojnice w finale konkursu na polskie Drzewo Roku
- 6
- sobota, 29 marca 2025 22:16
Gmina Chojnice
Ewakuacja sześciu osób z zadymionego domu wielorodzinnego w Angowicach koło Chojnic (FOTO)
- piątek, 28 marca 2025 7:31
Gmina Chojnice
Planowana przerwa w dostawie wody dla miejscowości Funka, Bachorze, Stary Młyn oraz osiedla Słoneczne Wzgórze w Chojnicach
- czwartek, 27 marca 2025 7:14
Gmina Chojnice
Drożej za wodę i ścieki w gminie Chojnice. "Przyjęliśmy wzrost na poziomie 35 procent"
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
17:19"Przyjemność z gry odczuwa się po 15 minutach". Padel i squash zadomowiły się w Chojnicach. Są korty, liga i klub (FOTO)
23:53Region nie ma już drużyn w Pucharze Polski. Bytovia Bytów odpadła po starciu z Gryfem Słupsk. "Nie płaczę, nie narzekam" (FOTO)
9:56Hanna Rogowska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego piąta w Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6
22:36Kolejny mecz bez bramkarza i najwyższa w historii porażka Red Devils Chojnice. Piast Gliwice rozgromił "Czerwone Diabły" 15:1
16:24Piękna bramka Jakuba Braneckiego dała zwycięstwo. Chojniczanka pokonała GKS Jastrzębie 1:0 (RELACJA, FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
21:18Pierwsza łódź kabinowa trafiła na wyposażenie OSP w Charzykowach. Przywitanie było huczne (FOTO, WIDEO)
14:13Zwłoki w lesie w gminie Miastko. Najprawdopodobniej to zaginiona w marcu 84-latka
13:16Ciąg dalszy procesu, jaki była skarbniczka wytoczyła gminie Debrzno. Zeznawała m.in. burmistrz Marta Urbańska
13:07Policja wyjaśnia okoliczności incydentu podczas wiecu Karola Nawrockiego na chojnickim rynku
12:14Tegoroczni maturzyści żegnają się ze swoimi szkołami. Akademia odbyła się między innymi w LO im. Filomatów Chojnickich (FOTO)
11:23Volkswagen zderzył się z audi na drodze krajowej nr 20 w pobliżu miejscowości Gostomko
11:12Wypadek paralotniarza w Borsku w powiecie kościerskim. "Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa"
10:53W niedzielę (27.04.) Człuchowskie Pola Nadziei. Ze względu na żałobę narodową imprezę przełożono o jeden dzień
10:35"Ogród, pole, las". Przez dwa dni w Sąpolnie, w gminie Przechlewo, trwać będą 5. Wiosenne Targi Ogrodnicze
9:36Władze Sępólna Krajeńskiego już po raz 24. przywitały nowo narodzonych mieszkańców gminy (FOTO)