Krwiodawcy z Parchowa i okolic mają dzisiaj (22.07) okazję do oddania krwi. Przed remizą OSP w Parchowie stanął krwiobus. Organizatorzy akcji, czyli gminne centrum kultury oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku zachęcają do włączenia się w inicjatywę.
Zapraszam w imieniu organizatorów do Parchowa. Dziś tutaj zaparkował krwiobus i trwa wakacyjna akcja zbiórki krwi. Bardzo ważna inicjatywa, zwłaszcza w wakacje, kiedy krwi jest mało, krwi brakuje. Wakacje to taki moment kiedy krwiodawcy wyjeżdżają, niestety na drogach jest również więcej wypadków i tej krwi potrzeba więcej. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą, aby wsparli tę zbiórkę.
Mówi Weekend FM dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie Łukasz Boyke.
Zbiórka rozpoczęła się o godz. 9.00 i potrwa do godz.13.00. Organizatorzy zapewniają tradycyjne słodkie upominki.














