5 milionów złotych kosztuje trwający już remont stacji uzdatniania wody w Więcborku. Pieniądze na ten cel władze miasta otrzymały z budżetu państwa. Stacja wymagała rozbudowy bo w ostatnich latach zapotrzebowanie na wodę w Więcborku zwiększyło się na tyle, że szczególnie w okresie letnim stacja pracowała na 100 proc możliwości. To z kolei w każdej chwili groziło awarią.
- Była to inwestycja niezwykle potrzebna ze względu na to, że w sezonie letnim tej wody często brakowało. Teraz w wyniku tego remontu takich problemów nie będziemy mieli. Jest to przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody, budowane są dwa nowe zbiorniki retencyjne oraz budowana jest niezbędna infrastruktura.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Więcborka Jacek Masztakowski.
Remont ma się zakończyć wraz z końcem sierpnia.



















