Dochody wykonane na 101 proc., wydatki na 96 proc., deficyt o 3 mln zł niższy od zakładanego i blisko 15 mln zł wydane na inwestycje. Tak najkrócej można scharakteryzować ubiegłoroczny budżet gminy Debrzno. Jego wykonanie radni nagrodzili jednogłośnym absolutorium. Jednomyślni byli również w trakcie udzielania burmistrzowi wotum zaufania po debacie nad Raportem o stanie gminy Debrzno za 2023 rok, do której nie zgłosił się żaden mieszkaniec.
Burmistrz Marta Urbańska przyznaje, że traktuje decyzję radnych jako pozytywną ocenę pracy burmistrza jako organu. Sesja absolutoryjna odbyła się bowiem już za jej kadencji, ale oceniany był rok, w którym rządził jej poprzednik Wojciech Kallas.
- Ja się cieszę, że zapadła taka decyzja, udzielenie wotum zaufania. Uważam również, że to jest też zaufanie w moim kierunku na przyszłość także, aby te działania podjęte wspólnie z radą były dla dobra miasta i gminy Debrzno i liczę również na to. Dziękuję serdecznie.
Mówi Weekend FM burmistrz Marta Urbańska.
W dniu sesji chęć przejścia na emeryturę zgłosiła formalnie skarbnik gminy Jolanta Miszewska, nie godząc się na obniżenie pensji przez nową burmistrz. "Współpraca z wami była dla mnie zawodowym obowiązkiem, ale i przyjemnością" - mówiła do radnych Jolanta Miszewska.
Do tego tematu wrócimy jeszcze w Weekend FM.
Wykonanie budżetu gminy Debrzno na 2023 rok
- Dochody: plan 63 179 013,53 zł; wykonanie 63 662 424,11 zł (100,77 proc.)
- Wydatki: plan 69 003 153,88 zł; wykonanie 66 490 613,47 zł (96,36 proc.)
- Inwestycje: plan 15 452 844,31 zł; wykonanie 14 894 185,21 zł (22,4 proc. wszystkich wydatków).
- Deficyt: plan 5 824 149,35 zł; wykonanie 2 828 189,36 zł.
- Dług publiczny na koniec roku: 24 315 636,58 zł (38,19 proc. w stosunku do dochodów).














