
- 5
- wtorek, 18 czerwca 2024 9:58
Woj. kujawsko-pomorskie
Sejmik województwa kujawsko - pomorskiego udzielił absolutorium i votum zaufania marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu
Na inwestycje zarząd województwa kujawsko - pomorskiego przeznaczył w zeszłym roku około 40 procent wszystkich wydatków.
Niecałe 2 miliardy złotych dochodów i 1 miliard 900 milionów złotych wydatków - to najważniejsze liczby ubiegłorocznego budżetu województwa kujawsko - pomorskiego.
Wczoraj (17.06) sejmik rozliczył marszałka Piotra Całbeckiego za jego wykonanie i udzielił mu absolutorium i votum zaufania.
Stało się tak pomimo zarzutów Najwyższej Izby Kontroli, która negatywnie oceniła wydatki inwestycyjne związane z promem na Wiśle w Solcu Kujawskim. Niemniej jednak sprawozdanie finansowe województwa nie budziło zastrzeżeń Regionalnej Izby Obrachunkowej i "za" udzieleniem votum zaufania i absolutorium głosowali wszyscy radni Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Przeciw byli radni Prawa i Sprawiedliwości.
Na inwestycje zarząd województwa kujawsko - pomorskiego przeznaczył w zeszłym roku około 40 procent wszystkich wydatków.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- wtorek, 4 listopada 2025 13:12
Woj. kujawsko-pomorskie
Nieobyczajny wybryk nauczycieli z Tucholi w komisji dyscyplinarnej. Posiedzenia zaplanowano na styczeń
- czwartek, 30 października 2025 7:30
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Uwaga na silny wiatr! Ostrzeżenie IMGW wydano dla dużej części kraju, w tym całego naszego regionu
- 5
- poniedziałek, 13 października 2025 10:31
Woj. kujawsko-pomorskie
Trafił do aresztu po sygnale z Ukrainy. Znamy okoliczności zatrzymania byłego dyrektora ekonomicznego szpitala w Tucholi
- sobota, 11 października 2025 13:55
Woj. kujawsko-pomorskie
Dyrektor ekonomiczny w tucholskim szpitalu aresztowany. Usłyszał zarzut posiadania i rozpowszechniania treści pornograficznych z udziałem małoletnich
- czwartek, 2 października 2025 7:36
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Rodzice podzieleni w sprawie edukacji zdrowotnej. Sprawdziliśmy, jak zdecydowali w naszym regionie
- poniedziałek, 15 września 2025 12:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
- sobota, 13 września 2025 15:35
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Niedziela z silnym deszczem i burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla części naszego regionu
- środa, 10 września 2025 21:50
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Czwartek z intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu
- piątek, 5 września 2025 7:14
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla naszego regionu. Może też intensywnie padać
- wtorek, 2 września 2025 9:49
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega: wtorkowe popołudnie i wieczór mogą być burzowe. Lokalnie spodziewany jest grad
- sobota, 30 sierpnia 2025 9:17
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny deszcze z burzami. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia dla naszego regionu
- piątek, 29 sierpnia 2025 7:51
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Kolejne ostrzeżenie meteo dla naszego regionu. Tym razem przed silnym deszczem z burzami
- czwartek, 28 sierpnia 2025 11:12
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenie wydano dla całego naszego regionu. Lokalnie może spaść grad
- środa, 27 sierpnia 2025 12:33
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
- sobota, 23 sierpnia 2025 9:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Uwaga na silny wiatr. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- środa, 13 sierpnia 2025 12:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Temperatura w regionie ma w czwartek wynieść od 30 do 32 stopni Celsjusza
- niedziela, 3 sierpnia 2025 0:02
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny deszcz z burzami. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- czwartek, 31 lipca 2025 12:56
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Sober Marsz przez Polskę przechodzi przez nasz region. Uczestnicy promują życie wolne od używek
- czwartek, 31 lipca 2025 7:11
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Po południu i wieczorem mogą wystąpić burze i silniejsze opady deszczu. "Zagrożenie zalania obszarów zurbanizowanych"
- niedziela, 27 lipca 2025 17:00
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami. Dla części naszego regionu obowiązują żółte alerty pogodowe
- sobota, 26 lipca 2025 8:22
Woj. kujawsko-pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 7. Swojskie wyroby wprost do konsumenta. O rolniczym handlu detalicznym
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
13:36Ekstraklasowa Korona Kielce będzie rywalem Chojniczanki w 1/8 finału Pucharu Polski. To wynik dzisiejszego (4.11) losowania
9:40Nasi czwartoligowcy bez punktów. Porażki Bytovii, Piasta i rezerw Chojniczanki
20:34Niespodziewana porażka Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" przegrały u siebie z Futsalem Szczecin 1:2. "W głowie się nie mieści" (FOTO)
8:09Wicelider zagra z ósmą drużyną I ligi. Red Devils Chojnice podejmą Futsal Szczecin
0:22Chojniczanka pokonała Zagłębie w Sosnowcu 2:0. To czwarty z rzędu mecz bez porażki. "Nastawienie, determinacja, charakter"
Ostatnio dodane artykuły:
21:00Śmiertelny wypadek na torach w gminie Czarne
13:21Skontrolowali pół tysiąca kierujących. Kościerska policja podsumowuje ostatnie działania na drogach
13:19Wspólna akcja kościerskich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Gdyni. Działania są wymierzone w nielegalny hazard
13:12Nieobyczajny wybryk nauczycieli z Tucholi w komisji dyscyplinarnej. Posiedzenia zaplanowano na styczeń
11:35Syn dziwnie się zachowywał, matka zadzwoniła po policjantów. Mieszkaniec gminy Kołczygłowy był po narkotykach
10:47Wójt Rzeczenicy Marcin Szulc dostał ponad 21-procentową podwyżkę. Wzrost pensji umożliwiło znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów
10:36Goście z kilku województw i z innych państw przyglądali się, jak na co dzień funkcjonuje sępoleński żłobek (FOTO)
10:28Czy w przyszłym roku w Kościerzynie nie wzrosną stawki lokalnych podatków? Nad tym pracują teraz urzędnicy
9:20Był MOPS, będzie CUS. Z początkiem nowego roku w Kościerzynie powstanie nowa jednostka - Centrum Usług Społecznych (ROZMOWA)
7:55Jest deklaracja inwestora, że odsunie się z farmą fotowoltaiczną od zabudowań mieszkańców Słupów koło Tucholi



































