88 milionów 700 tysięcy złotych po stronie dochodów i o pół miliona złotych mniejsze wydatki - to najważniejsze liczby ubiegłorocznego budżetu gminy Więcbork.
Zadłużenie samorządu na koniec 2023 roku wynosiło 9 mln zł, a na inwestycje wydano 22,5 miliona. Te dane spowodowały, że w debacie o stanie gminy radni ograniczyli się tylko do pozytywnych opinii na temat pracy burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego:
- Ja jako nowa osoba w radzie jestem pod wrażeniem tego, że zeszłoroczny budżet udało się zrealizować w tak wystarczającym, wysokim stopniu, że utrzymano płynność finansów, że inwestycje były realizowane we właściwym kierunku i właściwym tempie, że dochody się zwiększyły, a dług zmniejszył.
Mówił na sesji nowy radny w radzie Miejskiej Więcborka Tomasz Bykowski. Rada udzieliła burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania jednogłośnie.














