Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski otrzymał absolutorium i wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Taką decyzję jednogłośnie podjęła na ostatniej sesji Rada Miejska Sępólna. Do debaty na temat raportu o stanie gminy nie zgłosił się żaden mieszkaniec. Pytań i wątpliwości nie mieli też radni:
- Szczególne podziękowania składam na rzecz tych 9 radnych, którzy objęli mandaty. Państwo nie mieliście okazji podejmować decyzji w zakresie budżetu, niemniej udzieliliście wotum zaufania. Ja bardzo serdecznie chciałem za to podziękować, bo to dobrze wróży na przyszłość. Tak powinno w samorządzie się działać.
Mówił burmistrz Waldemar Stupałkowski.
A najważniejsze liczby ubiegłorocznego budżetu Sępólna Krajeńskiego to 105,5 miliona złotych dochodów i 103,5 miliona złotych po stronie wydatków. Nadwyżka budżetowa zostanie przeznaczona na pokrycie tegorocznego deficytu, a zadłużenie gminy Sępólno na koniec 2023 roku wyniosło 9,5 miliona złotych. Największą ubiegłoroczną inwestycją była budowa trzeciego przedszkola w mieście.














