Rada Miejska Kamienia Krajeńskiego udzieliła burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni o nic nie pytali, nie mieli wątpliwości, nie dyskutowali na temat raportu o stanie gminy, a w głosowaniu jednogłośnie podejmowali najważniejsze uchwały.
W Kamieniu od wyborów nowym burmistrzem jest Natalia Marciniak. To oznacza, że musiała przyjąć na siebie rozliczenie dla byłego włodarza Wojciecha Głomskiego. Do tej pory krytyczna wobec działań byłego burmistrza Natalia Marciniak, przedstawiając raport o stanie gminy, podkreśliła ubiegłoroczne inwestycje, na które wydano ponad 8 milionów złotych.
- Wśród największych inwestycji należy wymienić budowę sieci wodociągowej w miejscowości Zamarte, budowę dróg gminnych na obszarze wiejskim i miejskim, modernizację serwerowni w urzędzie miejskim, budowę miejsca wypoczynku i rekreacji w Dużej Cerkwicy, zakończono również rewitalizację parku miejskiego w Kamieniu.
W sytuacji, w której nowa burmistrz Kamienia nie wykonywała ubiegłorocznego budżetu, radni nie mieli wyjścia i podjęli uchwałę jednogłośnie. Natalia Marciniak podkreśliła na sesji, że w następnych latach absolutorium i wotum zaufania powinno według niej wyglądać nieco inaczej.
- Ja chciałabym, by te raporty o stanie gminy były też dobrym pretekstem dla radnych, dla mieszkańców do tego, byśmy dyskutowali o najważniejszych problemach, z jakimi się borykamy, ale też sukcesach. Do tego zachęcam w kolejnych latach.
Dochody gminy kamień Krajeński w ubiegłym roku wyniosły 44 miliony złotych, a wydatki były o 600 tysięcy złotych niższe.














