40-latek prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, a jego 34-letni kompan miał przy sobie amfetaminę. Teraz dwóm mieszkańcom powiatu kościerskiego grozi do 3 lat więzinienia. Podczas patrolu na jednej z ulic w Kościerzynie mundurowi zauważyli audi, którego kierowca na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać:
Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Wewnątrz samochodu znajdował się kierowca oraz pasażer, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili to sprawdzić, wyczuli zapach alkoholu. 40-letni kierujący był pod działaniem alkoholu, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast 34-letni pasażer posiadał przy sobie amfetaminę.
Mówi Weekend FM rzecznik kościerskiej policji asp. sztab. Piotr Kwidziński.
Kierowca auta usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, a pasażer - zarzut posiadania narkotyków. Wobec tego mężczyzny zastosowano dozór policyjny.














