Pensja wójta Rzeczenica Marcina Szulca zostaje na niezmienionym poziomie. Nadal wynosić bedzie 15 576 zł. To najniższe możliwe wynagrodzenie dla włodarzy samorządów do 15 tys. mieszkańców. Zresztą sam wójt prosił radnych o ustalenie uposażenia właśnie na takim poziomie, a ci jednogłośnie się na to zgodzili.
- Prośba jest taka, aby moje wynagrodzenie ustalić na poziomie tym minimalnym, czyli 80% kwoty maksymalnej, aby to było takie samo wynagrodzenie, jak mam teraz. Co państwo zrobicie, to już jest wasza decyzja, ale mój wniosek jest taki, abyśmy o takim wynagrodzeniu dyskutowali.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica wójt Marcin Szulc.
Na jego uposażenie składa się 8 200 zł pensji zasadniczej, 2 520 zł dodatku funkcyjnego, 3 216 zł dodatku specjalnego i 1 640 dodatku stażowego.
Pensja wójta Rzeczenicy jest o blisko 4 tys. zł niższa o wynagrodzenia maksymalnego.














