"Drwale z Krajny" to najlepsza drużyna turnieju w Lubczy w gminie Więcbork. Wczoraj (26.05) odbyła się już piąta edycja tej imprezy. Wzięło w niej udział 10 dwuosobowych drużyn, oprócz powiatu sępoleńskiego także z Lipki czy Złotowa. Drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach, takich jak ciosanie kłody, rzut siekierą czy slalom z żerdzią.
- Są konkurencje, gdzie trzeba mieć troszeczkę siły, a są konkurencje, że trzeba mieć sprawność drwala, chociażby te kłody, cięcie tak, aby trafić tutaj na pachołek do celu. jest rzut siekierą, rąbanie, piła, są rzeźby potem licytowane na cele charytatywne.
Mówi Weekend FM jeden z organizatorów imprezy Tomasz Fifielski.
Klasyfikacja drużyn:
1.Drwale z Krajny
2.Ossy Witunia
3.Team Bajka
4.Drwale Sępólno
5.Nadleśnictwo Złotów
6.50+
7.Lubassy Lipka
8.Nadleśnictwo Runowo
9.Bart
10.ZUL Nowicki














