
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoOstrzeżenie przed burzami obowiązuje w poniedziałek dla wszystkich powiatów w naszym regionie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł w poniedziałek (20.04.) stopień ostrzeżenia przed burzami do drugiego dla powiatów chojnickiego, człuchowskiego, kościerskiego, sępoleńskiego i tucholskiego. W powiecie bytowskim nadal obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.
Burze - ostrzeżenie 2. stopnia
W powiatach chojnickim, człuchowskim, kościerskim, sępoleńskim i tucholskim prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h.
Uwagi: Zmiana dotyczy podniesienia stopnia ostrzeżenia - zwiększenie sumy opadów oraz, w powiecie chojnickim, miejscami występowanie gradu.
Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 w poniedziałek 20 maja do godziny 00:00 we wtorek 21 maja.
Burze - ostrzeżenie 1. stopnia
W powiecie bytowskim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.
Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 20 maja od godziny 12:00 do 21:00.
źródło: IMGW-PIB, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chojnicach
Słuchaj w: