Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej 235 w Kaliszu, w powiecie kościerskim. Droga zyskała nową nawierzchnię i system odwodnienia. Powstały przy niej też nowe chodniki i zatoczki autobusowe.
- Inwestycja została już odebrana - mówi Weekend FM rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Piotr Michalski:
- To jest ta droga między Kościerzyną a Dziemianami. Tam w samej miejscowości Kalisz na długości 830 m została wykonana nowa, wzmocniona nawierzchnia drogi, ale także system odwodnienia, kanalizacja deszczowa, do tego nowe zatoki autobusowe, chodniki. Wszystko po to, żeby podnieść standard tej drogi, podnieść standard także, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Przebudowa drogi kosztowała ponad 3 mln 800 tys. zł i została sfinansowana ze środków samorządu województwa pomorskiego, powiatu kościerskiego oraz gminy Dziemiany.














