"To był rewelacyjny czas". Starosta chojnicki ocenia 20 lat w Unii Europejskiej (ROZMOWA)

Co nam dała Unia Europejska? Starosta chojnicki ocenia 20 lat we Wspólnocie. W piątek (10.05.) gościem radia Weekend FM był Marek Szczepański.

To był rewelacyjny czas. Starosta chojnicki ocenia 20 lat w Unii Europejskiej ROZMOWA
Starosta chojnicki Marek Szczepański

20 lat Polski w Unii Europejskiej i płynące z tego faktu korzyści dla powiatu chojnickiego - m.in. o tym mówił dziś w Weekend FM starosta Marek Szczepański. Włodarz wskazywał na widoczny gołym okiem rozwój, i to w wielu dziedzinach.

- Kiedyś komputer w szkole to był ewenement, dzisiaj nikt już o tym nie mówi. Tablice multimedialne tak samo. Sprzęt, który trafił do szkół, znacznie podniósł naszą konkurencyjność wobec krajów Zachodu. Ponadto drogi, setki milionów złotych zainwestowanych w drogi w ciągu 20 lat. To są miliardy, które tutaj w powiecie chojnickim zostały zainwestowane. Nie myślę tylko o samorządach, bo przecież środki unijne to przedsiębiorcy, lokalne grupy działania, koła gospodyń wiejskich, także szeroka gama interesariuszy.

Marek Szczepański

Marek Szczepański zwraca też uwagę na krzewione przez Unię wartości, czyli m.in. demokrację, równość czy swobodę przemieszczania się obywateli.

W rozmowie z Arkadiuszem Jażdżejewskim starosta chojnicki odniósł się również do pierwszej sesji rady nowej kadencji, na której wybrano władze powiatu. Mówił o swoich oczekiwaniach wobec współpracy z nowym zarządem, a także o planowanych w tej kadencji inwestycjach. Marek Szczepański zapewnił też, że prace związane z modernizacją ulic Derdowskiego i Ceynowy idą zgodnie z planem, a termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Zdradził też, jakie zadanie czekało na niego podczas Rady Krajowej PO, na której zatwierdzano kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

Posłuchaj rozmowy ze starostą Markiem Szczepańskim:

Rozmowa z Markiem Szczepańskim

Zobacz wideo ze studia Weekend FM:

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno