Uczniowie ze szkoły w Nożynie w gminie Czarna Dąbrówka będą mogli uczyć się żeglarstwa. Placówka wkrótce będzie miała własną szkółkę żeglarską. Baza będzie się znajdowała nad Jeziorem Trzebież. Nauka żeglarstwa to inicjatywa dyrektora Szkoły Podstawowej w Nożynie:
Dyrektor jest pasjonatem żeglarstwa i postanowił wykorzystać tą lokalizację szkoły nad Jeziorem Trzebież w Nożynie i zorganizował właściwie już, bo zdobył sprzęt, szkółkę żeglarską. Od tego roku zaczynamy.
Mówi Weekend FM wójt gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa.
Sprzęt żeglarski szkoła zakupiła ze środków własnych oraz dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu. Nad jeziorem stanie też garaż do przechowywania sprzętu. Oficjalna inauguracja szkółki nastąpi 13 maja.














