Wypoczywajmy rozważnie, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Z takim przesłaniem na długi weekend majowy wychodzą policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Mundurowi jak co roku będą dbać o bezpieczeństwo na drogach, w miejscowościach wypoczynkowych oraz nad wodą. Najważniejsze porady funkcjonariuszy pozostają niezmienne.
Osoby, które wyjeżdżają i pozostawiają swoje domy, powinny odpowiednio je zabezpieczyć. Przekazać klucze osobie zaufanej lub poprosić sąsiada o nadzór nad mieszkaniem. Kierowcy powinni zadbać o swój stan psychofizyczny oraz stan swoich pojazdów. Przede wszystkim pamiętać muszą, by nie wsiadali po alkoholu za kierownicę. Turyści odwiedzający plaże oraz miejsca, w których przebywać będzie większa ilość osób, muszą pamiętać o pilnowaniu swoich dzieci oraz nie zabieraniu drogich przedmiotów, które kusić mogą złodzieja.
Mówi Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.
Mundurowi przypominają, że niepokojące sytuacje oraz zdarzenia należy zgłaszać pod numerem alarmowym 112.














