Był nauczycielem, dyrektorem liceum i burmistrzem Miastka. Roman Ramion kończy właśnie karierę samorządową. Pracę rozpoczął w 1979 roku. 20 lat pracował w oświacie, a ostatnie ćwierć wieku zajmował stanowiska w samorządzie. Ostatnim z nich była funkcja wicestarosty bytowskiego.
- Po prawie 25 latach pracy w samorządzie zdecydowałem się zakończyć pracę na tym stanowisku i w ogóle przejść na emeryturę. Do tej decyzji dojrzewałem przez długie lata. Parę rzeczy mi się odłożyło trochę na boku. Przede wszystkim rodzina, wnuki, zbyt mało czasu. Dla nich nie było nigdy czasu, przede wszystkim w weekendy, więc czas się po prostu troszeczkę oddać potomkom, oddać się rodzinie.
Mówi Weekend FM wicestarosta bytowski Roman Ramion.
Mimo funkcji w starostwie powiatowym, sprawy gminy Miastko nadal są mu bardzo bliskie. Z tego powodu sam przyznaje, że z bólem obserwował rozwój wypadków w jego gminie w ostatniej kadencji, m.in. w kontekście problemów szpitala i konfliktów pomiędzy samorządowcami.
Dowiedz się więcej:
Był nauczycielem, dyrektorem liceum i burmistrzem Miastka. Ostatnim z jego stanowisk była funkcja wicestarosty bytowskiego. Roman Ramion kończy właśnie karierę samorządową. Odchodzący na emeryturę samorządowiec w rozmowie z reporterem Weekend FM podsumuje swoją karierę i opowie o planach emerytalnych.
Z Romanem Ramionem rozmawiał Stanisław Kamiński.














