Zmiany personalne w Nadleśnictwach Bytów i Osusznica.
W Nadleśnictwie Bytów z posadą nadleśniczego pożegnał się Przemysław Gębusia, a szefem jednostki został jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Rudnik.
Z kolei Krystyna Kozłowska nie jest już nadleśniczym w Nadleśnictwie Osusznica. Zastąpił ją Sylwester Kupczyk, wcześniej inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Polanów.
O zmianach zadecydował nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Jarosław Czarnecki:
- Dyrektor każdej dyrekcji regionalnej ma takie kompetencje, taką możliwość z mocy ustawy, że może dobierać sobie kadrę, czyli powoływać i odwoływać nadleśniczego bez podania przyczyny, natomiast najczęściej w tego typu zmianach kadrowych bierze się pod uwagę specyfikę i charakterystykę nadleśnictwa, a także umiejętności i kompetencje danej osoby.
Mówi Weekend FM rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku Marek Stasiuk.














