
- sobota, 13 kwietnia 2024 18:12
Gmina Kościerzyna
Prawdopodobnie wilki zagryzły kozy w gminie Kościerzyna. Władze samorządu wystosowały apel do mieszkańców i turystów
Do zdarzenia doszło w okolicach Fingrowej Huty.
Kilka kóz zostało zagryzionych najprawdopodobniej przez dzikie zwierzęta. Do zdarzenia doszło w okolicach Fingrowej Huty, czyli północnej części gminy Kościerzyna. Władze gminy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczanie zwierząt domowych i hodowlanych. Mówi Weekend FM zastępca wójta gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała:
Prośba nasza podyktowana jest informacją o tym, że prawdopodobnie doszło do ataków wilków na kozy przy domkach letniskowych na terenie naszej gminy. Dlatego też bardzo, bardzo prosimy o to żeby być bardziej ostrożnym. Żeby też zamykać swoje posesje, schować odpady komunalne tak, aby one nie były jakimś potencjalnym pożywieniem dla dzikich zwierząt.
Grzegorz Świtała
Władze gminy Kościerzyna przypominają także, że wilki znajdują się pod ochroną a ich odstrzał jest zabroniony. Dodajmy, że sprawie przyjrzy się teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- niedziela, 30 listopada 2025 8:45
Gmina Kościerzyna
Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach koło Kościerzyny rusza z zimowym programem edukacyjnym
- czwartek, 27 listopada 2025 16:41
Gmina Kościerzyna
Wypadek na trasie Niedamowo - Wielki Podleś w powiecie kościerskim. Policja poszukuje świadków zdarzenia
- czwartek, 6 listopada 2025 16:32
Gmina Kościerzyna
Wypadek w Nowym Klinczu. Kierująca fordem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z suzuki
- 2
- środa, 10 września 2025 10:55
Gmina Kościerzyna
Zakończyła się budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Małym Klinczu, w gminie Kościerzyna
- piątek, 5 września 2025 7:02
Gmina Kościerzyna
Uroczysta sesja w gminie Kościerzyna. Samorząd odnowi partnerstwo z gminą Pniewy
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 11:07
Gmina Kościerzyna
Rusza przebudowa zbiornika retencyjnego w Kaliskach Kościerskich
- piątek, 22 sierpnia 2025 8:49
Gmina Kościerzyna
Tragiczny pożar domku letniskowego w gminie Kościerzyna. Nie żyje 47-letni mężczyzna
- 10
- piątek, 8 sierpnia 2025 10:26
Gmina Kościerzyna
Weekend we Wdzydzach. Mobilne studio Weekend FM gościło nad kompleksem jezior wdzydzkich (FOTO, ROZMOWY)
- piątek, 8 sierpnia 2025 6:57
Gmina Kościerzyna
W ten weekend we Wdzydzach odbędą się 15. Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Będą też koncerty
- sobota, 2 sierpnia 2025 14:01
Gmina Kościerzyna
Wypadek na krajowej 20 w pobliżu Kornego. Do szpitala trafiło 6 osób, w tym 2 dzieci
- czwartek, 24 lipca 2025 7:13
Gmina Kościerzyna
Występy artystyczne, pokazy ratowników na motorach, fire show oraz atrakcje dla dzieci. To wszystko w Wielkim Podlesiu, w gminie Kościerzyna
- środa, 23 lipca 2025 11:05
Gmina Kościerzyna
Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Małym Klinczu, w gminie Kościerzyna dobiega końca
- poniedziałek, 21 lipca 2025 9:06
Gmina Kościerzyna
Nabiera tempa budowa pełnowymiarowej hali sportowej w Łubianie, w gminie Kościerzyna
- piątek, 18 lipca 2025 9:07
Gmina Kościerzyna
Już w ten weekend 50. Jarmark Wdzydzki. "To największy na Kaszubach kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej"
- środa, 16 lipca 2025 7:09
Gmina Kościerzyna
Rusza budowa bloku w Małym Klinczu, w gminie Kościerzyna. Inwestycję realizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa
- poniedziałek, 14 lipca 2025 7:09
Gmina Kościerzyna
Szykuje się tymczasowa zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 221
- niedziela, 6 lipca 2025 8:28
Gmina Kościerzyna
Zakończyła się budowa oczyszczalni ścieków w Wąglikowicach, w gminie Kościerzyna. Inwestycja kosztowała blisko 13,5 mln zł
- czwartek, 26 czerwca 2025 10:22
Gmina Kościerzyna
Zakończyła się budowa stacji uzdatniania wody w Grzybowie, w gminie Kościerzyna. "Stacja jest zbudowana na nowoczesnych rozwiązaniach"
- środa, 18 czerwca 2025 16:42
Gmina Kościerzyna
Osobówka dachowała na krajowej "dwudziestce" w okolicach Kornego. Dwie osoby trafiły do szpitala
- 15
- poniedziałek, 26 maja 2025 8:34
Gmina Kościerzyna
W Łubianie, w gminie Kościerzyna odbył się piknik połączony z obchodami 81. rocznicy Boju pod Łubianą
- środa, 21 maja 2025 10:09
Sport ◆ Gmina Kościerzyna
Mateusz i Radosław Jażdżewscy z gminy Kościerzyna mistrzami Europy w wyciskaniu sztangi leżąc
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
11:45Historyczny sukces ChKŻ Chojnice! Nasi żeglarze zdobyli trzy medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. "Sukces porównywalny do medalu olimpijskiego"
8:43W Sępólnie Krajeńskim rozpoczyna się dziś (19.12) 2. Grand Prix młodziczek i młodzików w tenisie stołowym
12:31Pierwszy taki turniej w Chojnicach. Szermierka historyczna w wykonaniu zawodników z Warszawy, Łodzi, Gdańska i Czerska (FOTO)
10:12Ruszyły zapisy na przyszłoroczny Orlen Lang Team Race. Jego finał znów odbędzie się w Bytowie
20:00"Dumni z przeszłości i gotowi na przyszłość". Za nami uroczysta gala na 80-lecie Tucholanki. Z odznaczeniami, młodzieżą i nowym hymnem (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
14:17Zderzenie dwóch aut na trasie Czersk – Śliwice. Jeden z kierowców trafił na badania do szpitala
10:47Kompletnie pijany nastolatek spowodował kolizję w Chojnicach. Dodatkowo nie miał prawa jazdy
10:23W Kościerzynie działają lodówka i wieszak dobroci serca. "Podzielmy się jedzeniem i ciepłymi ubraniami z potrzebującymi" (ROZMOWA)
10:17Rada Powiatu Sępoleńskiego przyjęła budżet na 2026 rok. Wszystkie opinie były pozytywne. "Wyrazy szacunku dla pani skarbnik, dla pana starosty"
9:50Rada Miejska Kamienia Krajeńskiego jednogłośnie uchwaliła budżet na 2026 rok. "Zabezpieczyliśmy środki zarówno na drogi, jak i na inwestycje w infrastrukturę"
9:36Radni z Miastka przyjęli budżet na przyszły rok. Kwota na inwestycje jest wyjątkowo skromna. "Pomyślałem, że jest to budżet rozpaczy"
9:06Bez głosu sprzeciwu, przy 14 głosach za i 4 wstrzymujących się, gmina Bytów uchwaliła budżet na 2026 rok
9:00Nowy budżet gminy Chojnice uchwalony. Wśród inwestycji jest między innymi budowa drugiego "orlika". "Otrzymaliśmy dofinansowanie"
8:54Tzw. "koza", czyli piecyk był prawdopodobnie przyczyną sobotniego (20.12) pożaru w Sępólnie Krajeńskim. W pożarze zginął 60-letni mężczyzna
8:48Awantura na sesji Rady Powiatu Chojnickiego. Radna mówi o podwójnych standardach i zapowiada rezygnację z pracy w komisji skarg, wniosków i petycji






























