Do niecodziennej akcji zostali wczoraj (12.04.) wezwani strażacy z powiatu bytowskiego. Przed 16.00 otrzymali zgłoszenie o koniu uwięzionym w grzęzawisku w Modrzejewie, w gminie Tuchomie. Koń ugrzązł przy rzece Kamienica i nie był w stanie się ruszyć. Na miejsce pojechali strażacy zawodowi z Bytowa oraz ochotnicy z Modrzejewa i Tuchomia.
W akcji ratowania konia brało udział łącznie 15 strażaków. Podczas wyciągania z grzęzawiska użyto zawiesia pasowego, które zostało przełożone na wysokości pachwin, a następnie siłą mięśni wyciągnięto zwierzę na bezpieczny teren. Koń w pierwszym momencie po wydostaniu się z błota leżał przez kilka minut, ale po kilku nieudanych próbach skutecznie się podniósł. Więcej czasu niestety nie chciał z nami spędzić i od razu wrócił do pozostałych zwierząt, które na niego czekały 100 metrów dalej.
Mówi Weekend FM sekretarz OSP w Tuchomiu Wojciech Błaż.

















