Kradli, ale w końcu wpadli - tucholscy kryminalni rozpracowali i zatrzymali szajkę, która kradła w sklepach na terenie powiatu tucholskiego. Chodzi o 23-, 19- i 16-latka, których łupem od początku roku padały artykuły drogeryjne i spożywcze. Najstarszy z nich w chwili zatrzymania, do którego doszło w okolicach Przysierska, miał przy sobie 2 woreczki z białym proszkiem.
- Wstępne wyniki testera narkotykowego wskazały, że jest to środek odurzający 2C-B. 23 i 19-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Dodatkowo starszy ze złodziei będzie odpowiadał również za posiadanie narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 16-latek, z uwagi na swój wiek, będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.
Mówi Weekend FM oficer prasowy policji w Tucholi, Łukasz Tomaszewski.
Zatrzymani są mieszkańcami powiatu świeckiego.













