W sądzie zakończy się sprawa kierowcy mercedesa, który przekroczył prędkość w Jutrzence w gminie Borzytuchom. Zbyt szybko jadące auto funkcjonariusze drogówki zobaczyli podczas wczorajszego (26.03) patrolu. Postanowili więc skontrolować pojazd.
Natychmiast za nim pojechali wykonując pomiar jego prędkości nieoznakowanym wideorejestratorem. Ten pomiar pokazał, że mężczyzna osiągnął prędkość 120 km/h, będąc nadal w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto nałożyli na 57-latka mandat karny w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.
Mówi Weekend FM oficer prasowy KPP w Bytowie Dawid Łaszcz.
Mieszkaniec powiatu gdańskiego skorzystał jednak z prawa do odmowy przyjęcia kary. Jego sprawa znajdzie więc finał w sądzie.














