Ma 47 lat. Urodził się w Więcborku, ale mieszka w Mroczy, gdzie na co dzień jest kierownikiem referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Mroczy. Krzysztof Wiese to kolejny, trzeci kandydat na stanowisko burmistrza Więcborka. Startuje jako bezpartyjny kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Zdecydował się kandydować, bo - jak mówi Weekend FM - gmina Więcbork zasługuje na więcej:
- Kandyduję na urząd burmistrza Więcborka, bo uważam, że nasza gmina zasługuje na więcej. Chcę postawić na rozwój i inwestycje. Analizując budżety, patrząc, jakie były konkursy ogłaszane, gmina Więcbork mogła spokojnie pozyskiwać więcej środków unijnych, więcej środków zewnętrznych. Nie ma za dużego zadłużenia, wręcz przeciwnie - spada, w związku z tym inwestować teraz, właśnie w tym momencie, bo nie wiadomo, jak długo będą środki unijne.
A wcześniej swoje kandydatury zgłosili już także Tomasz Roman Bracka i obecny burmistrz Waldemar Kuszewski.














